دانشجویان,,پایان نامه,تحقیقات, بیوگرافی,زندگینامه

مرکز فایل هایی برای بالا بردن سطح دانش,مقاله نویسی,تحقیقات,مقاله های دانشگاهی,

تحقیق در مورد عملیات حرارتی سطحی و انواع روش های انجام آن

تحقیق در مورد عملیات حرارتی سطحی و انواع روش های انجام آن

نوع فایل word

تعداد صفحات 13 صفحه

مقدمه اي بر عمليات حرارتي سطحي

عمليات حرارتي سطحي ، فرايندي است شامل دامنه وسيعي از روشها             ( شكل 1 ) كه براي افزايش سختي ، بهبود مقاومت به سايش ، افزايش استحكام خستگي و حتي مقاومت در برابر خورگي ، بدون ايتكه خواص دروني قطعه نظير نرمي مغز و چقرمگي تحت تاثير قرار گيرد به كار مي رود . اين مجموعه خواص ، مخصوصاً تركيبي از سختي سطح و مقاومت در برابر نيروهاي ضربه اي ، در ارتباط با قطعاتي نظير شافتها و چرخ دنده ها كه از يك طرف بايد مقاوم در برابر سايش بوده و از طرف ديگر بايد در برابر نيروهاي ضربه اي اعمال شده در ضمن كار مقاوم باشن بسيار مفيد است . به علاوه ، مزيت عمده عمليات حرارتي سطحي در مقايسه با عمليات حرارتي حجمي اين است كه ، ضخامتهاي زياد فولاد كم كربن و كربن متوسط كه ممكن است در ضمن عمليات حرارتي حجمي ترك خوردن و يا اينكه تاب بردارند را به راحتي و با اطمينان مي توان عمليات حرارتي سطحي كرد .

به طور كلي سه گروه كاملاً متفاوت از روشهاي مختلف عمليات حرارتي سطحي وجود دارد . ( شكل 1 ) اين سه گروه عبارتند از :

  • روشهايي كه شامل تغيير تركيب شيميايي سطح و يا نفوذ يك عنصر ( بين نشيني و يا جانشيني ) به داخل قطعه است . اين روشها به عمليات حرارتي – شيميايي يا نفوذي موسوم اند .
  • روشهايي كه شامل اصلاح و يا تغيير ميكرو ساختار سطحي بوده و به هيچ وجه تركيب شيميايي سطح عوض نمي شود . اين روشها به فرايندهاي سخت كردن انتخابي يا موضعي موسوم اند .

- روشهاي نوين كه شامل به كارگيري تجهيزات جديد بوده و بستگي به نوع روش مي تواند شامل اصلاح و تغيير ميكروساختار سطحي ، جانشيني و يا تركيبي از آنها وارد سطح قطعه مي شود ، و بدين ترتيب تركيب شيميايي سطح را اصلاح كرده و يا عوض مي كنند  مي توان تمام و يا بخشي از سطح را به طور موضعي سخت كرد .پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,400 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file1_1690276_9083.zip15k