مرکز فایل هایی برای بالا بردن سطح دانش,مقاله نویسی,تحقیقات,مقاله های دانشگاهی,

محبوبترین محصولات

تحقیق در مورد سیاره ها 5ص

نوع فایل:ورد

تعداد صفحه: 5ص

متن:

مقدمه

ستاره‌ها و سياره‌هاي بزرگ از تراکم گازها و غبارهاي ميان ستاره‌اي ايجاد مي‌گردند و علت آن همان نيروي جاذبه موجود بين ذرات منفرد است و چون نيروي جاذبه متوجه به مرکز جسم جذاب است، لذا پديده‌هاي تراکمي الزاما کروي هستند. شکل زمين کمي از کرويت انحنا داشته و قرص مشتري در قطبين فشرده است. در کهکشان ستارگان زيادي موجودند که به علت دوران سريع آنها نمي‌توان شکل آنها را دقيقا مشخص کرد.

 

 

منشأ سيارات چه بوده؟

در آن هنگام که براي نخستين بار مي‌خواستند از راه علايم درباره منشأ جهان فکر کنند، توجه بيشتر مردم به اصل زمين و ساير سيارات منظومه شمسي معطوف بود. و اين مايه کمال تعجب است که در زمان حاضر که اين همه درباره اصل و منشأ انواع مختلف ستارگان مي‌دانيم و با کمال صراحت و جديت درباره مسائل مربوط به پيدايش کل جهان بحث مي‌کنيم، هنوز مسئله تشکيل زمين چنانکه که بايد طرح و حل نشده است. فيلسوف بزرگ آلماني ايمانوئل کانت (Immanuel Kant) نخستين فرضيه قابل قبول علمي را درباره اصل پيدايش منظومه شمسي طرح ريخت و پس از وي رياضيدان بزرگ فرانسوي بنام پريسمون دو لاپلاس (Pierre Simonde Laplace) آن فرضيه را تکيمل کرد.

بنابر اين فرضيه ، ستارگان منظومه شمسي همه از يک حلقه گازي بوجود آمده‌اند که در نتيجه نيروي گريز از مرکز از جرم مرکزي و اصلي اين منظومه ، يعني خورشيد ، در ابتداي انقباض آن جدا شده است. نخستين اشکال در اين است که با تحليل رياضي معلوم شده است که هر حلقه گازي که احتمال تشکيل شدن آن بر گرد خورشيد گردنده در حالت انقباض مي‌رود، هرگز بصورت سياره ساده‌اي در نخواهد آمد، بلکه از آن عده زيادتري اجسام کوچکتر شبيه حلقه‌هاي زحل توليد مي‌شود.اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,160 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file1_1679622_9419.zip21.7k

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

کدام نوع از فایل های زیر مورد نیاز شماست؟
filesell