دانشجویان,,پایان نامه,تحقیقات, بیوگرافی,زندگینامه

مرکز فایل هایی برای بالا بردن سطح دانش,مقاله نویسی,تحقیقات,مقاله های دانشگاهی,

تحقیق در مورد باران اسیدی 31ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 31صفحه

مقدمه:

     باران اسيدي ناشي از  انتقال  هواي آلوده‌اي است كه اسيدي هاي توليد شده آن بوسيله  كارخانه‌ ها و صنايع مصرف كننده انرژي الكتريكي  و ساير منابع در نقاط دور دست زمين ريزش مي‌كند . طبيعت و خاصيت خورندگي باران اسيدي آسيب قابل توجهي به محيط وارد مي‌كند. اين مشكل با توليد دي اكسيد گوگرد و اكسيدهاي نيتروژن از سوختن  سوخت هاي فسيلي  مانند : زغال سنگ ، گاز طبيعي ، نفت و از انواع خاص صنعتي شروع مي شود . دي اكسيد گوگرد و اكسيدهايي نيتروژن با آب و اكنش نشان داده و مواد شيميائي ديگري را در هوا كه داراي خاصيت اسيد نيتريك، و آلوده كننده هاي ديگري هستند توليد نمايد .   اين آلوده كننده ها با خاصيت اسيدي بالا بوسيله جو و حركت با باد صد ها مايل جابجا شده  سرانجام از طريق باران ،برف و يا مه و اشكال خشك نامرئي ايجاد شده   به سطح زمين بازگردند .  

 باران اسيدي باعث خسارت قابل توجهي در قسمت شمال شرقي امريكا و تمام اروپا ژاپن چين و جنوبشرقي آسيا شده است .  باران اسيدي باعث شستشوي مواد غذايي خاكها و كاهش رشد درختان وغيرقابل سكونت كردن درياچه‌ها براي ماهي و ساير حيوانات حيات وحش مي‌شود . در شهرها هر چيزي كه در معرض آلوده كننده‌هاي اسيدي قرار گيرد موجب پوسيدگي آنها مي‌شود . در صورتي كه بر روي ساختمانها و مجسمه‌ها برخورد كند موجب افزايش سرعت فرسودگي طبيعي آنها مي‌شود . اسيدها با مواد شيميائي  دود شهرها تركيب  شده و موجب مشكلات تنفسي ، بيماري و مرگ زود هنگام مي‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

باران اسیدی چیست؟  

یکی از آثار و نتایج آلودگی هوا باران اسیدی است. در دو دهه اخیر و در برخی نواحی صنعتی و بر اثر فعالیت‌های کارخانه‌ها میزان دی‌اکسید گوگرد و دی‌اکسید ازت در هوا افزایش یافته است. این دو ماده در اتمسفر با اکسیژن و بخار آب واکنش شیمیایی ایجاد می‌کند و به صورت اسید نیتریک و اسید سولفوریک در می‌آید. این ذرات اسیدی مسافت‌های طولانی را بوسیله باد طی می‌کنند و به صورت باران اسیدی بر سطح زمین فرو می‌ریزند. چنین بارش‌هایی ممکن است به صورت برف یا باران یا مه نیز در بیاید.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,160 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D656495498315_1673611_7960.zip27k