دانشجویان,,پایان نامه,تحقیقات, بیوگرافی,زندگینامه

مرکز فایل هایی برای بالا بردن سطح دانش,مقاله نویسی,تحقیقات,مقاله های دانشگاهی,

تحقیق در مورد استامینوفن کدئین 42ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 42صصفحه

استامینوفن کدئین

مقدمه :

شاید معروفترین اكتشاف تصادفی مهم، كشف پنی سیلین به دست سر الكساندر فلمینگ باشد. اما در این اكتشاف، بیش از آنچه اكثر افراد تصور می كنند، بخت یاری دخالت داشته است؛ گر چه كشف فلمینگ پیامدهای شگفت آوری داشت كه بدان اهمیت بخشیدند، اما این پیامدها كمتر شناخته شده اند.

 

زندگی فلمینگ مملو از وقایع به ظاهر نامربوطی است كه در عین حال اگر حتی یكی از آنها هم روی نمی داد، چه بسا فلمینگ به شهرتی  كه بدان دست یافت نمی رسید. همان گونه كه دوست و همكارش پروفسورس.آ. پانت به هنگام مرگش در ستایش او گفت: شخص احساس می كند نمی تواند آنها را ناشی از تصادف محض بداند .


استامینوفن کدئین

قرص استامینوفن کدئین ترکیبی ازدوداروی استامینوفن ( 300 میلی گرم ) وکدئین فسفات (20 میلیگرم )می باشد.استامینوفن یک داروی ضد دردوضدتب است که اثرضددردی موقت در درمان غیر احشایی خفیف تا متوسط دارا می باشد .استامینوفن بعنوان ضد درد و ضد تب در مواردی که سالیسیلات ها منع مصرف دارند یا تحمل نمی شوند بعنوان جایگزین مصرف می شوند.

کدئین هم یک داروی ضد درد است که در بهبود درد خفیف تا متوسط بکار می رود کدئین با کمترین دوز موثر و به صورت متناوب جهت به حداقل رساندن تحمل و وابستگی فیزیکی استفاده می شود .

ترکیب دو داروی استامینوفن و کدئین بعلت تفاوت مکانسیم فعالیت آنها باعث ایجاد اثر ضد دردی اضافی می گردد.

 

 

 

 

 

 

موارد و مقدار مصرف

استامینوفن بعنوان خود درمانی جهت درد بیش از 10 روز در بالغین و 5 روز در اطفال نباید استفاده شود مگر با تجویز پزشک چرا که درد با مدت و شدت بیشتر ممکن است یک حالت پاتولوژیک باشد که نیاز با ارزیابی پزشکی و درمان نظارتی داشته باشد

در خود درمانی تب استامینوفن نباید برای تب بالای 5/39 درجه ،تب بیش از 3 روز یا تب راجعه مگر با تجویز پزشک استفاده گردد چون بعضی انواع تب ها ممکن است نشانه یک بیماری جدی با شد که نیاز به ارزیابی پزشکی فوری داشته باشد .

*استامینوفن در خوددرمانی گلو درد ( فارنژیت ، لارنژیت ، تونسیلیت ) نباید بیش از 2 روز استفاده شود در موارد خو درمانی با توجه به سن نباید بیش از 5 بار در 24 ساعت مگر با تجویز پزشک مصرف شود

 

عوارض جانبی

استامینوفن در دوزهای درمانی نسبتا غیر سمی است با این حال مصرف همزمان چند محصول حاوی استامینوفن می تواند باعث اثرات ناخواسته دارو شود بنابراین باید از مصرف همزمان آنها اجتناب کرد

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,160 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D656495498313_1673609_8652.zip114.8k