دانشجویان,,پایان نامه,تحقیقات, بیوگرافی,زندگینامه

مرکز فایل هایی برای بالا بردن سطح دانش,مقاله نویسی,تحقیقات,مقاله های دانشگاهی,

زندگی نامه امام مهدي عليه السلام 0477

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 25 صفحه
 قسمتی از متن .doc : 


 


‏1


‏بسم الله الرحمن الرحيم


‏امام مهدي عليه السلام :


‏نام مباركش :‏ محمد عليه السلام


‏پدر بزرگوارش :‏ حضرت امام حسن عسكري (ع)


‏جد بزرگوارش‏ : حضرت امام علي الهادي (ع)


‏مادرش :‏ نرجس خاتون عليها السلام و گفته اند: نامش ملكه دختر شيوعا پسر قيصر پادشاه روم است كه مادرش از اولاد حوارون (پيروان حضرت عيسي (ع)) بوده و نسبتش به شمعون وصي حضرت عيسي (ع) ميرسد.


‏كنيه اش :‏ ابوالقاسم كنيه رسول خدا (ص) است.


‏القابش : مهدي، قائم، منتظر، صاحب الزمان، حجت، خاتم و صاحب الدار است.


‏ولادتش : در شب پانزدهم سال 255 هجري در سامراء بدنيا آمد.


‏تاريخ نگاران نوشته اند كه ولادت آنحضرت در سامراء در نيمه شعبان سال 255 هجري مطابق سال 868 ميلادي بوده است و خبر ولادت آنحضرت (ع) به طرق زيادي از حكيمه خاتون دختر امام جواد (ع) نقل شده چنانچه از غير ايشان هم روايت گرديده است.


‏غيبت اول آنحضرت :


‏كه غيبت صغري ناميده مي شود مدت آن 69 سال است كه آن حضرت سفرائي بين خود و شيعيان قرار داده بود و در اينمدت با آنان تماس داشته و توقيعاتش به آنان مي رسيده است


‏غيبت دوم آن‏ ‏حضرت :


‏كه غيبت كبري گفته مي شود از بعد وفات علي بن محمد سمري سال 329 ه. شروع شده و تا هنگاميكه خداي متعال اجازه خوجش دهد ادامه دارد.


‏ياران آن‏ ‏حضرت:


‏3


‏سيصد و سيزده نفرند به تعداد ياران رسول خدا (ص) در جنگ بدر كه اينان اصحاب خاص و رچمداران حضرتند و كارگزاران اويند در شهرها.


‏محل ظهورش :


‏مكه مكرمه است.


‏محل بيعت با او :


‏بين ركن و مقام است.


‏لشكريانش :‏ ده هزار نفر هستند


‏دولت آنحضرت:


‏همه عالم را فرا گيرد و دراحاديث متواتر از يامبر (ص) نقل شده كه آنحضرت زمين را از عدل و داد پر كند و آنگونه كه ظلم وجور ر شده باشد.


‏مدت حكومتش :


‏اكثر روايات صراحت ارند بر اينكه مدت حكومت آنحضرت (ع) پنج يا هفت يا نه و يا نوزده سال است و رواياتي به بيشتر از اينها هم رسيده است.


‏امام مهدي (عج) در قرآن كريم:


‏در اين جا ده آيه از كتاب خدا آورده مي ‏شود كه درباره حضرت مهمدي (عج) نقل شده اند و دانشمندان مورد اعتماد آنها را در كتابهاي خود از قول ائمه اهل بيت (ع) و ديگران از صحابه و تابعين آورده اند و اين آيات در بيان سيره كريم آنحضرت و بعضي از وقايعي است كه همزمان با قيام آنحضرت صورت مي گيرد از قبيل: فرو رفتن زمين در بيداء و صحيه آسماني و......


‏و در كتب تاريخ و حديث و شرح حال امامان (ع) چندين برابر آياتي كه ما در اين باره آورده ايم موجود است و شگفتي ندارد بعد از اين فرمايش اميرالمومنين (ع): قرآن در چهار بخش نازل شده: يكچهارم آن درباره ما و ك چهارم آن درباره دشمنان ما و يك چهارم تاريخ و روش گذشتگان و امثال و يك چهارم ديگر وجبات و احكام است و آيات فضائل قرآن درباره ي ماست.


‏3


‏و اين گفتار بزگ نيست بر گروهي كه آنان بر بنابر اجماع مسلمين همان دومين چيز گرانبهايي هستند كه معادل قرآن كريم اند، چنانچه در احاديث فراوان از يامبر (ص) رسيده: من در ميان شما دو چيز گرانبها باقي مي گذارم، كتاب خدا و عترتم كه خاندان تا زمانيكه بدامن اينان چنگ مي زنيد هرگز پس از من گمراه نخواهيد شد.


‏- قولي خداي تعالي: و استتبقوا الخيرات اينما تكونوايات بكم الله جميعا


‏ (سوره بقره آيه 148)


‏به نيكي ها پيشي بگيريد هر كجا باشيد خداوند همه شما را فرا خواهند آورد.


‏پيامبر گرامي (ص) ظهور امام مهدي (عج) را بشارت مي دهد.


‏احاديث از رسول اكرم (ص) درباره امام مهدي (عج) و اينكه همنام و كنيه يامبر است و دنيا را پر از عدل و داد كند آنگونه كه از ظلم وجود پر شده باشد- بور متوا تر رسيده است.


‏و اين احاديث باندازه اي زياد است كه شمار آنها ممكن نيست و آنقدر مت.اتر است كه به صحت آنها يقين حاصل است ‏و در ميان كتب حديث و تراجم رسيد تابي نيست كه از اين نوع روايات در آن نباشد و اگر ما نخواهيم بقدر امكان اين احاديث را جمع آوري كنيم خود مجموعه بزرگي در حديث ميشود و چون بنابر اختصار است تعداد 20 حديث از احاديث رسول گرامي (ص) را كه در لفظ و معني با هم فرق دارند از 20 كتاب مي آوريم و سند احاديث را هم حذف نموده فقط بذكر اصل ‏و اين احاديث ولادت دارند بر تواتر و كثرت احاديث مهدي (عج) و اينكه پيامبر بزرگوار (ص) امت اسلامي را در هر مجلس و محفل و هر كنگره و مجمعي به ظهور مهدي (عج) بشارت ميداده است و اينك آن احاديث :
پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,160 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D656495124812_1665542_3424.zip16.5k