دانشجویان,,پایان نامه,تحقیقات, بیوگرافی,زندگینامه

مرکز فایل هایی برای بالا بردن سطح دانش,مقاله نویسی,تحقیقات,مقاله های دانشگاهی,

تحقیق در مورد داستان شور آباد اثر جمال زاده 27 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 34 صفحه
 قسمتی از متن .doc : 


 


27


‏فهرست مطالب :


‏پيشگفتار 1‏


‏مقدمه 2‏


‏شورآباد 3


‏عناصر داستان 24


‏فهرست منابع و مأخذ 27


1


‏پيشگفتار:


‏دريافت يك سويه ي جمالزاده از ساخت زندگي و ميزان تاثير پذيري اش از گذشته باعث شده تا مجموعه آثار داستاني خلق شده ‏‍‏ ، به نوع بستر تبديل گرد. يعني بر اين اساس خواننده توانايي تصميم گيري درباره ي صحت پديده ها را ندارد و هر آنچه را وي مي‏‌‏گويد بايد بپذيريد .


‏جمالزاده به منظور دست يافتن بر آموزه ها و آزاد خود داستان را خدا مضمون كرده است .


‏او با توجه به توانمندي بالا در خلق آثار برتر و نگاه موشكافانه و جستجوگر در غالب موارد حاضر شده پيكر و زير ساخت داستانهايش را متزلزل كند اما مضمون و دور نمايي داستانها ، آنگونه كه مي‏‌‏خواهد مطرح گردد. او به راحتي همه چيز را در اختيار خواننده قرار مي‏‌‏دهد و از اين كه مبادا مطلبي دست نخورده باقي بماند به اطناب روي مي‏‌‏آورد .


‏حركت جمالزاده در هنگام توصيف مضامين و پديده هاي طبيعت از كل به جز بوده است .


‏جمالزاده در داستانهاي اوليه ي خود در صدد توصيف و بررسي مسائل عمده و بنيادين هستي چون مرگ ، زندگي ، راه سعادتمندي و ....... بوده است و پس از گذشت زمان براي ايجاد تنوع و ظاهرا دگر انديشي به مباحث جزئي تر پرداخته است .


2


‏مقدمه :


‏موضوعي را كه من انتخاب كرده ام در مورد روستايي به نام شور آباد واقع در كنار كوير لوت مي‏‌‌‏باشد و وصف مردماني كه از هر گونه امكانات شهري و حتي وسايل و ملزومات اوليه زندگي بدور مي‏‌‏باشند. كساني كه زندگي خود را به سختي مي‏‌‏گذرانند و از هر چه كه طبيعت در اختيار آنها قرار مي‏‌‏دهد استفاده مي‏‌‏كنند درست مانند انسانهاي اوليه .


‏اين دهكده سيصد فرسنگ در دويست فرسنگ مساحت دارد و در يك جاي دور و پرت و پلايي قرار دارد كه در گذشته كمتر كسي حتي اسم آن راشنيده بود.


‏جمعيتي به اسم (كليد داران سعادت ملي ) سه نفر از كاركنان خود را به آن ده و ده هايي ديگر فرستادند تا اهالي آن دهكده ها را با سواد و رفاه آنان را تامين كنند .


‏وقتي كه آنها به دهكده ي شور آباد وارد مي‏‌‏شوند و وضعيت ساكنين آن را مشاهده مي‏‌‏كنند تصميم مي‏‌‏گيرند كه به آنها كمك كنند و براي اين منظور چند جلسه تشكيل مي‏‌‏دهند و با يكديگر مشورت مي‏‌‏كنند تا يك راه حل درست را پيدا كنند و وقتي به نتيجه رسيدند به خاطر خوابي كه يك زن باردار ديده بود و تعبير شخصي كه اهالي ده از هر نظر به او ايمان داشتند معلوم شد كه اين سه نفر به خواب آن زن كه مي‏‌‏گفت سه افعي سياه شاخدار از شكمش بيرون آمدند ربط دارند و به همين خاطر با چوب و چماق آنها را از خوب اين هم يك نوع تمدن قار نشيني با كمي‏‌‏ پيشرفت است .
پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,160 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D656450839823_1660168_5099.zip22.9k