مرکز فایل هایی برای بالا بردن سطح دانش,مقاله نویسی,تحقیقات,مقاله های دانشگاهی,

محبوبترین محصولات

تحقیق در مورد پيام مشترك وزيران كار

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 9 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

پيام مشترك وزيران كار، صنايع و تعاون به مناسبت روز جهاني كارگر

وزيران كار و امور اجتماعي، صنايع و معادن و تعاون با صدور پيامي به مناسبت روز جهاني كارگر از نقش كارگران در روند توسعه كشور تجليل كردند.

به گزارش روابط عمومي وزارت كار و امور اجتماعي در قسمتي از اين پيام آمده است: در روند اجراي برنامه هاي توسعه ملي ايران اسلامي، نقش نيروي انساني متخصص و مجرب بيش از ديگر عوامل خودنمايي مي كند و اين مهم، بنيان مستحكمي در مسير برنامه ريزي برمبناي چشم انداز بيست ساله كشور مهيا مي سازد تا نظام برنامه ريزي با اتكا به منابع انساني دانا و خلاق، گام‌هاي موثرتري را براي تسريع در تحقق اهداف توسعه اي كشور بردارد و زمينه بسط عدالت اجتماعي را در سايه همياري و تعاون فراهم آورد.

در بخش ديگري از پيام مزبور آمده است: دولت جمهوري اسلامي با درك صحيح از نقش نيروي كار در تحولات اقتصادي و با هدف تقويت معيشت آنها به ويژه در دوران گذار اقتصادي، طرح واقعي كردن دستمزد نيروي كار كشور، طي چهار سال آينده را به تصويب رسانده كه جزئيات و نحوه اجراي آن پس از مذاكره با شركاي اجتماعي تعيين و اعلام خواهد شد. اما آنچه در روند تعيين دستمزد حائز دقت نظر بيشتر شركاي اجتماعي است، مطالبه مزد برمبناي بهره وري است كه تاكنون باتوجه به شرايط اقتصادي و مشكلات توليد اين رويكرد مورد توجه قرار نگرفته است.

تجارب جهاني نشان مي دهد، تعيين مزد برمبناي بهره وري علاوه بر تامين منافع طرفين رابطه كار، ارتقا كمي و كيفي توليد را با هدف تسهيل در روند اجراي برنامه هاي توسعه به همراه داشته است و از اين منظر اصل مذاكرات دسته جمعي در حل و فصل مسايل روابط كار به ويژه موضوع مزد به عنوان يك راهكار كليدي مورد توجه جامعه جهاني قرار دارد.

اگرچه باتوجه به تاريخ اقتصادي كشوركه همواره متكي به درآمدهاي نفتي بوده است، گرايش به سمت بهره وري در گام هاي نخست، دشوار و مقاومت برانگيز است، اما اراده جدي شركاي اجتماعي و بسترسازي مناسب از سوي نظام برنامه ريزي، نتايج مطلوبي را در سطح ملي در اين زمينه به همراه خواهد داشت كه با جديت شركاي اجتماعي در تحقق اين هدف، مي توان الگوي نوين پاداش اقتصادي را به جامعه عرضه كرد. از اين رو در راستاي تحقق اهداف برنامه چهارم توسعه كه ارتقا بهره وري يكي از اركان اساسي آن است، توجه جامعه كار و توليد به مقوله آموزش و كارآيي بايد دوچندان شود. در قسمت ديگر پيام روند جهاني شدن مورد توجه قرار گرفته است: در شرايطي كه جهان نيز به تبعيض آميز بودن روند جهاني شدن در عرصه اقتصاد تاكيد دارد، توجه به ابعاد اجتماعي و توسعه سياست هاي اجتماعي، بيش از پيش احساس مي شود. از اين منظر جامعه جهاني با طرح اصول كار شايسته تلاش مي كند، از تبعات منفي جهاني شدن در عرصه اقتصادي با رفع تبعيض در تمامي ابعاد بكاهد.

دولت جمهوري اسلامي ايران نيز براساس چشم انداز بيست ساله توسعه كشور و با درك نقش و اهميت نيروي انساني با تدوين اصول كار شايسته كه متضمن رعايت حقوق بنيادين نيروي كار اعم از حمايت هاي اجتماعي، آزادي تشكل ها، تساوي مزد در برابر كار مساوي، آموزش و توسعه گفت وگوهاي اجتماعي است، تلاش دارد با تدوين سند ملي كار شايسته، شرايط مناسب تري را با تاكيد برحفظ كرامت انساني نيروي كار در عرصه روابط كار فراهم سازد.

بديهي است مهمترين نياز براي بسترسازي تحقق اصول مذكور، وجود نهادهاي مدني واقعي، مستقل و كارآمد در عرصه روابط كار است و بدين منظور دولت براساس وظايف و اختيارات خود لايحه ايجاد انجمن هاي صنفي، كارگري و كارفرمايي را مطابق با مقاوله نامه هاي 78 و 98 سازمان بين المللي كار و به درخواست جامعه كار و توليد در دست تصويب دارد. قشر كارگر تعيين كننده سرنوشت كشور است

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: قشر كارگر و نيروي فعال، تعيين كننده سرنوشت كشور است.

هيچ نظامي نمي تواند روي پاي خود بايستد، مگر اين كه از نيروي كار توانمندي برخوردار باشد.

وي «حمايت از قشر كارگر» را وظيفه مسئولان دانست و گفت: تمامي مسئولان تلاش مي كنند كه اين وظيفه خود را به نحو احسن انجام دهند.

كروبي، كار، توليد و صنعت را مهم ترين امر يك جامعه ذكر كرد و افزود: مجلس و تمامي مسئولان، قدرشناس اين نيروهاي سرنوشت سازهستند.

وي با اشاره به تاريخ مبارزه كارگران قبل از پيروزي انقلاب اسلامي گفت: در دوران مبارزات امام خميني (ره،) نيروي كار نقش مهمي دراين مبارزات داشت.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,430 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,700 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file375_1408399_4084.zip11.5k

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

کدام نوع از فایل های زیر مورد نیاز شماست؟
filesell