دانشجویان,,پایان نامه,تحقیقات, بیوگرافی,زندگینامه

مرکز فایل هایی برای بالا بردن سطح دانش,مقاله نویسی,تحقیقات,مقاله های دانشگاهی,

تحقیق در مورد خصوصیات کتاب اجتماعی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 80 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

ویژگی جلد کتاب :

عکس کوه آمده نشانه بخش جغرافی کتاب و بزرگترین قله یعنی دماوند آمده ولی عکس پشت صفحه که ادامه تصویر جلویی است با کیفیت چاپ نشده و اگر می شد از یک تصویر تاریخی استفاده می شد به نظر بهتر می آمد ، که تمام مطالب چه جغرافیایی ، چه تاریخی و چه اجتماعی را شامل می شد .

از نظر اجتماعی همان تصویر خانه ما و تصویر جاده به عنوان وسیله ارتباطی است و از نظر جغرافیایی تصویر کوه ، سبزه و خود جاده نیز جنبه جغرافیایی جلد است . ولی متأسفانه از جنبه تاریخی در تصویر نیامده البته چنین به نظر می رسد که تصویر دو تصویر زمین مسطح و کوه نشانه گذر تاریخ و زمان است که در بوجود آمدن این گونه خانه ها ، سبزه زارها وکوهها گسسته است . چرا که اینها قبل از یک تاریخی نبوده اند و بعد از گذر زمان های بسیار این چنین شده اند .

می توان عکس روی جلد همه محتوا را به گونه ای گفت که همه جنبه ها را زیر نظر داشته عکس جاده را نشان می دهد یعنی سفر یعنی رانندگی ، یعنی مسیر رفت و آمد ماشین ها ، یعنی رفتن از جایی به جایی جاده یعنی زمینه رفتن ، یعنی زمانی باید از جاده گذشت می شود تعبیر این را کرد که جاده می تواند یادآوری خاطرات زمان شاه ملعون که از مسیری آمد و از مسیری دیگر رفت ، می شود به عمق حوادث که انسان ها مجبورند برای انجام کارهایشان چه کاری و چه خانوادگی باید از جاده بگذرند ، همه باید به گونه ای از جاده عمرمان گذر کنیم ، جاده یعنی همه در جاده باید زندگی کنیم و هر کس در حاشیه باشد عقب می ماند ، کوه را نشان داده ، نشانه صلابت و بزرگی ایران نشانه سربلندی ، نشانه اقتدار. کوه هم با همه عظمت روزی زمینی مسطح بود ، کوه اگرچه عظیم است اما دست یافتنی است ، می شود تعبیر آرزوهایمان هر چه بزرگتر بشد رسیدن به آنها نیز مشکلات بزرگتری می طلبد ، کوه آخرین مرز صعود ، قله کوه اوج امید و آرزو می توان کوه را اگرچه نشانه بزرگی زمین است آنرا نشانه رسیدن به هدف نام نهاد .

عکس از سبزه زارها را آورده یعنی سبزی و سرسبزی ، یعنی شکوفه وگل و یاسمین ، یعنی طراوت وپاکی ، یعنی سرود زندگی را سردادن . درختان سر به فلک کشیده سبزه زارها بر چمن نشان هوای پاک و زندگی سالم است .

تصویر خانه ها یعنی زندگی یعنی در عین در حاشیه بودن جاده اما زنده بودن و زندگی کردن یعنی امید داشتن ، یعنی یک چهار دیواری هر چند کوچک به نام خانه به عنوان آرامش و جایی برای زمین در هوای پاک .

علایم رانندگی کنار جاده یعنی مراقب بودن ، احساس خطر کردن ، یعنی سرعت را کنترل کردن ، باعث ایمنی بیشتر رانندگان می شود .

رنگ متنوع در عکس یعنی رنگارنگی یعنی اختلاف یعنی زیبایی یعنی اوج سلیقه ابتکار خدا در خلقت جهان از همه رنگ ها و شکل برگزیده تا باعث نشود دوگانگی ایجاد شود ، همه رنگ ها و همه مذهب ها همه و همه نعمت خدا هستند وهمگی در ایجاد زندگی مفید هستند و لازم .

ویژگی های فیزیکی کتاب

1- قطع کتاب : وزیری می باشد .چرا که حجم آن زیاد نیست ونمی توان بر روی رحل نهاد .

2- جلد کتاب : بیانگر متن می باشد چرا که از کوه – سبزه – خانه – جاده – سفر در تصویر آورده شده برانگیزاننده شده است چرا که اتوبوسی که در جاده آمد حکایت از سفر دارد و اینکه خود درس در مورد داستانی است که در آن سفری صورت می گیرد به همین جهت بچه ها ناخودآگاه با جلد کتاب ارتباط برقراری کنند .

- اما اگر می شد به گونه ای از تصاویر تاریخی آمده در کتاب نیز روی جلد استفاده می شد بهتری بود .

3- کاغذکتاب : کاهی است و اینکه تنها عیبی که دارد زود پاره می شود ولی به دلیل کاهی بودن حسن آن این است که نور را منعکس نمی کند و برای خواندن چشم ها را اذیت نمی کند .

4- تصاویر کتاب : رنگی هستند و آنهایی که طبیعی گرفته شده اند و نقاشی نیستند از وضوح و روشنی بیشتری برخوردارند . زاویه دید بعضی از تصاویر کتاب مناسب نیست و مفهوم را نمی رساند .

5- خط کتاب : خط کتاب متناسب با سن دانش آموزان است و. چون درس جنبه داستانی دارد همه به یک خط نوشته شده است .

6- صحافی کتاب : صحافی کتاب برای مدت یکسال فقط دوام دارد .

7- مشخص کردن مفاهیم کلیدی کتاب : چون درس جنبه داستان دارد درشت نوشتن بعضی کلمات می توانست دانش آموزان را به آن کلمات متوجه ساخت .

8- حجم کتاب : این کتار از لحاظ زمان متناسب با حجم کتاب است و مطالب آن متناسب با سن دانش آموزان است . البته چون جنبه داستان دارد معلم باید خود به گونه ای داستان را تعریف کند که بچه ها از قبل پیش بینی نکنند که درس چگونه است و یک نوع انگیزه را باید در بچه ها ایجاد کرد .

ویژگی های محتوایی کتاب

1- محتوای کتاب تأمین کننده اهداف کتاب می باشد ؟ یاخیر ؟

بله – چرا که کتاب هدف تدریس و تعلیم بچه ها از 3 نظر اجتماعی – جغرافی و تاریخی است که توانسته در درس ها به طور مثال از خانواده بگوید که هدف آشنایی بچه ها با خانواده و انواع آن و نوع زندگی در خانواده است . یا از عبور از اصفهان که از نظر جغرافیایی آشنایی با شهر اصفهان و از نظر تاریخی نیز آشنا با بافت قدیمی شهر است و غیره .

2- آیا محتوا علمی است ؟پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,430 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file204_1407859_9599.zip42.9k